City BuddyCityBuddy
Nederlands
Aerial view of Yerevan with clear skies. Urban sprawl and bustling streets captured from above.

Hoeveel kost een reis naar Yerevan, Armenia?

Foto gemaakt door Valeria Drozdova op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Yerevan, Armenia voor 2 personen kost ongeveer €1 200 (֏485 000) op een middenklassebudget, van €115 (֏47 000) bij goedkoop reizen tot €1 570 (֏636 000) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€1 200
֏485 000
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€200 (֏80 800)
per persoon per dag
Verblijf€1 060 (֏427 000)
Eten en drinken€72 (֏29 300)
Lokaal vervoer€28 (֏11 200)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (֏17 300)
Totaal€1 200 (֏485 000)

Kosten per persoon per dag in Yerevan, Armenia

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€8֏3 250€175֏71 200€220֏89 000
Eten en drinken€8֏3 250€12֏4 880€17֏6 860
Lokaal vervoer€0,5֏250€4,5֏1 870€9֏3 740
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5֏1 080€7֏2 890€16֏6 500
Totaal per persoon per dag€19֏7 840€200֏80 800€260֏106 000

Wat dingen kosten in Yerevan, Armenia

Hotelkamer per nacht

  • Budget€16 (֏6 500)
  • Middenklasse€350 (֏142 000)
  • Comfort€440 (֏178 000)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 5 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€4,46 (֏1 806,36)
  • Streetfood of snelle maaltijd€1,79 (֏722,54)
  • Koffie€1,79 (֏722,54)
  • Bier€1,34 (֏541,91)
  • Taxi per km€0,45 (֏180,64)
  • Openbaar vervoer ticket€0,25 (֏100)

Hotels in Yerevan, Armenia

Budget: €16 (֏6 500) · Middenklasse: €350 (֏142 000) · Comfort: €440 (֏178 000)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Yerevan, Armenia

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): ֏3 000 - ֏5 000 (€7,5 - €12). Gebruik de officiële taxistandplaats bij de terminal of een app zoals GG Taxi of Yandex Taxi. Spreek de prijs af of gebruik de meter voordat u instapt. Wijs chauffeurs af die u binnen in de aankomsthal benaderen.
  • Beste alternatief: Airportshuttle of openbare bus naar het stadscentrum (֏300 (€0,74))
  • Tik of valideer uw ticket bij het instappen van de bus. In de metro gaat u door het tourniquet met een token of kaart. Bewaar uw ticket tot u uitstapt, want controleurs kunnen het in de bus controleren. Boete zonder geldig ticket: ֏5 000 (€12,36).
  • Fooien worden niet verwacht maar wel gewaardeerd. 5-10% in restaurants als de service goed is. Rond af in taxi's en voor gidsen.
  • Servicekosten worden doorgaans niet aan de rekening toegevoegd in Jerevan. Sommige restaurants rekenen mogelijk een servicefee van 10%, dus controleer de rekening. Er bestaat geen breed gerapporteerde couvert.
  • Kies er altijd voor om in AMD te worden afgerekend en weiger dynamische valutaomrekening bij geldautomaten en terminals. Geef de voorkeur aan geldautomaten die aan bankfilialen zijn bevestigd. Wees voorzichtig met zelfstandige wisselkantoren nabij het centrale plein, die vaak slechte koersen bieden.
Alle oplichting en tips voor Yerevan, Armenia

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-24. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Yerevan, Armenia

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Yerevan, Armenia voor 2 personen?
Ongeveer €1 200 (֏485 000) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €115 (֏47 000) met een krap budget tot €1 570 (֏636 000) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Yerevan, Armenia?
Reken op €19 (֏7 840) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €200 (֏80 800) middenklasse en €260 (֏106 000) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Yerevan, Armenia duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €4,46 (֏1 806,36), een koffie €1,79 (֏722,54) en een hotelkamer rond €350 (֏142 000) per nacht. Dat plaatst Yerevan, Armenia bij de duurdere bestemmingen.
Hoeveel kost een hotel in Yerevan, Armenia?
Reken op ongeveer €16 (֏6 500) per nacht voor een budgetkamer, €350 (֏142 000) voor een middenklasse hotel en €440 (֏178 000) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.