City BuddyCityBuddy
Nederlands
Captivating view of Dhaka's high-rise buildings under a foggy sky, showcasing modern urban architecture.

Hoeveel kost een reis naar Dhaka, Bangladesh?

Foto gemaakt door Ferdous Hasan op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Dhaka, Bangladesh voor 2 personen kost ongeveer €230 (32 000 BDT) op een middenklassebudget, van €62 (8 580 BDT) bij goedkoop reizen tot €500 (68 700 BDT) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€230
32 000 BDT
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€39 (5 340 BDT)
per persoon per dag
Verblijf€125 (17 400 BDT)
Eten en drinken€44 (6 060 BDT)
Lokaal vervoer€20 (2 700 BDT)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (5 910 BDT)
Totaal€230 (32 000 BDT)

Kosten per persoon per dag in Dhaka, Bangladesh

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€4555 BDT€212 890 BDT€486 650 BDT
Eten en drinken€3,5455 BDT€7,51 010 BDT€121 700 BDT
Lokaal vervoer€0,550 BDT€3,5450 BDT€6,5890 BDT
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5370 BDT€7985 BDT€162 220 BDT
Totaal per persoon per dag€101 430 BDT€395 340 BDT€8311 500 BDT

Wat dingen kosten in Dhaka, Bangladesh

Hotelkamer per nacht

  • Budget€8 (1 110 BDT)
  • Middenklasse€42 (5 790 BDT)
  • Comfort€96 (13 300 BDT)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 27 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€1,79 (246,28 BDT)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,45 (61,57 BDT)
  • Koffie€1,34 (184,71 BDT)
  • Bier€2,68 (369,42 BDT)
  • Taxi per km€0,22 (30,79 BDT)
  • Openbaar vervoer ticket€0,14 (20 BDT)

Hotels in Dhaka, Bangladesh

Budget: €8 (1 110 BDT) · Middenklasse: €42 (5 790 BDT) · Comfort: €96 (13 300 BDT)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Dhaka, Bangladesh

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 1 000 BDT - 2 000 BDT (€7 - €14). Spreek het tarief af vóór je instapt of gebruik een ride-hailing app zoals Uber of Pathao. Chauffeurs buiten de terminal kunnen veel hogere prijzen vragen. Officiële taxistandplaats en app-tarieven zijn aanzienlijk goedkoper.
  • Beste alternatief: Luchthavenpendelbus of de stadsbusroutes richting Motijheel / Dhaka stadscentrum, plus de metrolijn die nabijgelegen stations bedient. (60 BDT (€0,43))
  • Tik je MRT-pas of ticket bij de poortje voordat je de metropoortjes binnengaat. Busritten worden contant betaald aan de conducteur; geen validatie nodig, maar bewaar je ticket totdat je uitstapt. Boete zonder geldig ticket: 500 BDT (€3,62).
  • Fooien worden niet verwacht maar wel gewaardeerd in betere restaurants. Een fooi van 5 tot 10 procent is prima voor goede service. Taxi- en riksjachauffeurs krijgen geen fooi behalve het afronden naar boven.
  • De meeste restaurants rekenen geen couvert of servicekosten. Sommige luxere gelegenheden rekenen 10 procent servicekosten, die op de rekening worden vermeld. Controleer menu's op prijzen vóór het bestellen, want sommige plaatsen zonder gedrukte prijzen kunnen prijzen opdrijven voor buitenlanders.
  • Gebruik geldautomaten van grote banken, niet losstaande machines, om hoge kosten te vermijden. Kies altijd om in Bangladeshi Taka te worden belast en weiger dynamische valuta-omrekening. Sommige onafhankelijke ATM-netwerken rekenen aanzienlijk hogere opnamekosten. Contactloze kaarten werken bij veel bankautomaten en middelgrote tot luxe winkels.
Alle oplichting en tips voor Dhaka, Bangladesh

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-12. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Dhaka, Bangladesh

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Dhaka, Bangladesh voor 2 personen?
Ongeveer €230 (32 000 BDT) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €62 (8 580 BDT) met een krap budget tot €500 (68 700 BDT) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Dhaka, Bangladesh?
Reken op €10 (1 430 BDT) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €39 (5 340 BDT) middenklasse en €83 (11 500 BDT) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Dhaka, Bangladesh duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €1,79 (246,28 BDT), een koffie €1,34 (184,71 BDT) en een hotelkamer rond €42 (5 790 BDT) per nacht. Dat maakt Dhaka, Bangladesh een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Dhaka, Bangladesh?
Reken op ongeveer €8 (1 110 BDT) per nacht voor een budgetkamer, €42 (5 790 BDT) voor een middenklasse hotel en €96 (13 300 BDT) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.