City BuddyCityBuddy
Nederlands
Explore the charming riverside architecture and historic bridge in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina.

Hoeveel kost een reis naar Sarajevo, Bosnia and Herzegovina?

Foto gemaakt door Tahsin Bilgin op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Sarajevo, Bosnia and Herzegovina voor 2 personen kost ongeveer €480 (945 KM) op een middenklassebudget, van €140 (270 KM) bij goedkoop reizen tot €680 (1 330 KM) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€480
945 KM
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€80 (155 KM)
per persoon per dag
Verblijf€300 (585 KM)
Eten en drinken€88 (170 KM)
Lokaal vervoer€51 (100 KM)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (84 KM)
Totaal€480 (945 KM)

Kosten per persoon per dag in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€816 KM€5098 KM€62120 KM
Eten en drinken€1020 KM€1529 KM€2038 KM
Lokaal vervoer€2,54,5 KM€8,517 KM€1530 KM
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,55 KM€714 KM€1631 KM
Totaal per persoon per dag€2345 KM€80155 KM€115220 KM

Wat dingen kosten in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Hotelkamer per nacht

  • Budget€16 (31 KM)
  • Middenklasse€100 (195 KM)
  • Comfort€125 (245 KM)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 12 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€5,36 (10,48 KM)
  • Streetfood of snelle maaltijd€2,68 (5,24 KM)
  • Koffie€1,61 (3,14 KM)
  • Bier€1,79 (3,49 KM)
  • Taxi per km€0,89 (1,75 KM)
  • Openbaar vervoer ticket€0,92 (1,80 KM)

Hotels in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Budget: €16 (31 KM) · Middenklasse: €100 (195 KM) · Comfort: €125 (245 KM)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 25 KM - 35 KM (€13 - €18). Gebruik de officiële taxistandplaats buiten de aankomstterminal. Spreek de prijs af voordat je instapt of sta op de meter. Chauffeurs die je binnen in de terminal benaderen zijn meestal niet-gelicentieerd en bieden opgeblazen prijzen. Bolt werkt betrouwbaar op de luchthaven.
  • Beste alternatief: Centrotrans luchthavenpendelbus (5 KM (€2,56))
  • Koop en valideer je ticket vóór het instappen bij een kiosk of via de officiële mobiele app. Valideer door je ticket te stempelen in het apparaat aan boord. Niet valideren geldt als reizen zonder ticket. Boete zonder geldig ticket: 30 KM (€15,34).
  • Een kleine fooi wordt verwacht in restaurants, ongeveer 5 tot 10 procent. Afronden of een bescheiden wisselgeld achterlaten is standaard in cafés. Fooien in taxi's worden gewaardeerd maar zijn niet verplicht.
  • Er is geen couvertkosten standaard in restaurants in Sarajevo. Service is meestal inbegrepen in de rekening, maar een kleine fooi erbovenop is gebruikelijk. Controleer dat de menukaart duidelijk geprijsd is voordat je bestelt; plekken in het toeristische oude stadscentrum voegen soms onverwachte kosten toe.
  • Kies er altijd voor om in BAM te worden aangerekend en weiger dynamische valutaconversie wanneer daarom wordt gevraagd bij de terminal. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Onafhankelijke straatautomaten en wisselkantoortjes nabij de oude stad geven vaak slechte wisselkoersen en hoge kosten. Betalen met kaart in winkels en restaurants wordt breed geaccepteerd.
Alle oplichting en tips voor Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-24. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Sarajevo, Bosnia and Herzegovina voor 2 personen?
Ongeveer €480 (945 KM) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €140 (270 KM) met een krap budget tot €680 (1 330 KM) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina?
Reken op €23 (45 KM) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €80 (155 KM) middenklasse en €115 (220 KM) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Sarajevo, Bosnia and Herzegovina duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €5,36 (10,48 KM), een koffie €1,61 (3,14 KM) en een hotelkamer rond €100 (195 KM) per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina?
Reken op ongeveer €16 (31 KM) per nacht voor een budgetkamer, €100 (195 KM) voor een middenklasse hotel en €125 (245 KM) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.