City BuddyCityBuddy
Nederlands
A stunning aerial shot of Mostar's historic Old Bridge surrounded by the scenic cityscape and lush greenery.

Hoeveel kost een reis naar Bosnia and Herzegovina?

Foto gemaakt door YUSUF ROVCANİN op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Bosnia and Herzegovina voor 2 personen kost ongeveer €280 (550 KM) op een middenklassebudget, van €155 (300 KM) bij goedkoop reizen tot €475 (930 KM) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€280
550 KM
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€47 (92 KM)
per persoon per dag
Verblijf€94 (185 KM)
Eten en drinken€95 (185 KM)
Lokaal vervoer€45 (88 KM)
Bezienswaardigheden en activiteiten€49 (95 KM)
Totaal€280 (550 KM)

Kosten per persoon per dag in Bosnia and Herzegovina

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€9,518 KM€1631 KM€3058 KM
Eten en drinken€1020 KM€1631 KM€2142 KM
Lokaal vervoer€2,55 KM€7,515 KM€1224 KM
Bezienswaardigheden en activiteiten€36 KM€816 KM€1632 KM
Totaal per persoon per dag€2550 KM€4792 KM€79155 KM

Wat dingen kosten in Bosnia and Herzegovina

Hotelkamer per nacht

  • Budget€19 (37 KM)
  • Middenklasse€31 (61 KM)
  • Comfort€59 (115 KM)

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in Bosnia and Herzegovina.

  • Restaurantmaaltijd€6,24 (12,21 KM)
  • Streetfood of snelle maaltijd€2,67 (5,23 KM)
  • Koffie€1,34 (2,62 KM)
  • Bier€1,78 (3,49 KM)
  • Taxi per km€0,62 (1,22 KM)
  • Openbaar vervoer ticket€1,02 (2 KM)

Hotels in Bosnia and Herzegovina

Budget: €19 (37 KM) · Middenklasse: €31 (61 KM) · Comfort: €59 (115 KM)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Bosnia and Herzegovina

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 20 KM - 30 KM (€10 - €15). Gebruik de officiële taxistandplaats buiten de terminal. Spreek de prijs af of controleer de meter voordat je vertrekt. Wijs chauffeurs af die je binnen in de aankomsthal benaderen of vaste hoge tarieven aanbieden.
  • Beste alternatief: Gemeentelijke buslijn 31A of de luchthavenshuttle naar het centrum van Sarajevo (2 KM (€1,02))
  • Koop en valideer je ticket aan boord of bij kiosken voordat je instapt waar dat vereist is. Controleurs komen regelmatig langs en reizen zonder gevalideerd ticket kan een boete opleveren. Boete zonder geldig ticket: 30 KM (€15,34).
  • Fooi geven wordt gewaardeerd maar is niet verplicht. Ongeveer 10% voor goede restaurantservice is gebruikelijk en het afronden van de rekening is typisch in cafés en bars.
  • Controleer menu's op toegevoegde service- of couvertkosten. Vraag of service is inbegrepen voordat je betaalt en bevestig of de prijzen btw of extra's bevatten.
  • Kies ervoor om in de lokale valuta te worden belast en weiger dynamische valutaconversie. Geef de voorkeur aan geldautomaten bij banken boven zelfstandige machines in toeristische gebieden, die vaak hogere kosten in rekening brengen.
Alle oplichting en tips voor Bosnia and Herzegovina

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Bosnia and Herzegovina

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Bosnia and Herzegovina voor 2 personen?
Ongeveer €280 (550 KM) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €155 (300 KM) met een krap budget tot €475 (930 KM) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Bosnia and Herzegovina?
Reken op €25 (50 KM) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €47 (92 KM) middenklasse en €79 (155 KM) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Bosnia and Herzegovina duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €6,24 (12,21 KM), een koffie €1,34 (2,62 KM) en een hotelkamer rond €31 (61 KM) per nacht. Dat maakt Bosnia and Herzegovina een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Bosnia and Herzegovina?
Reken op ongeveer €19 (37 KM) per nacht voor een budgetkamer, €31 (61 KM) voor een middenklasse hotel en €59 (115 KM) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.