City BuddyCityBuddy
Nederlands
Bikers and cars bustling in Addis Ababa's cityscape with iconic buildings and clear skies.

Hoeveel kost een reis naar Addis Ababa, Ethiopia?

Foto gemaakt door Abdullah aljaberti op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Addis Ababa, Ethiopia voor 2 personen kost ongeveer €230 (42 100 ETB) op een middenklassebudget, van €73 (13 300 ETB) bij goedkoop reizen tot €475 (86 400 ETB) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€230
42 100 ETB
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€38 (7 010 ETB)
per persoon per dag
Verblijf€105 (19 000 ETB)
Eten en drinken€32 (5 850 ETB)
Lokaal vervoer€52 (9 410 ETB)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (7 800 ETB)
Totaal€230 (42 100 ETB)

Kosten per persoon per dag in Addis Ababa, Ethiopia

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€6,51 220 ETB€173 170 ETB€356 420 ETB
Eten en drinken€2,5490 ETB€5,5975 ETB€81 460 ETB
Lokaal vervoer€024 ETB€8,51 570 ETB€203 590 ETB
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5490 ETB€71 300 ETB€162 930 ETB
Totaal per persoon per dag€122 220 ETB€387 010 ETB€7914 400 ETB

Wat dingen kosten in Addis Ababa, Ethiopia

Hotelkamer per nacht

  • Budget€13 (2 440 ETB)
  • Middenklasse€35 (6 340 ETB)
  • Comfort€70 (12 800 ETB)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 21 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€2,23 (406,38 ETB)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,45 (81,28 ETB)
  • Koffie€0,45 (81,28 ETB)
  • Bier€0,89 (162,55 ETB)
  • Taxi per km€1,34 (243,83 ETB)
  • Openbaar vervoer ticket€0,05 (10 ETB)

Hotels in Addis Ababa, Ethiopia

Budget: €13 (2 440 ETB) · Middenklasse: €35 (6 340 ETB) · Comfort: €70 (12 800 ETB)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Addis Ababa, Ethiopia

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 1 000 ETB - 1 500 ETB (€5,5 - €8). Gebruik de officiële taxistandplaats buiten aankomst en spreek de prijs af voordat u instapt. Blauw-witte taxi's met meter van de officiële standplaats zijn de eerlijke optie. Weiger chauffeurs die u binnen in de terminal benaderen.
  • Beste alternatief: Anbessa City Bus of de Light Rail vanaf de buurt van Bole (20 ETB (€0,11))
  • Koop voor het instappen van de Light Rail een kaartje of pas bij het station. Stadbussen vereisen een papieren kaartje of pas dat voor de rit is gekocht. Conducteurs controleren kaartjes tijdens de rit. Boete zonder geldig ticket: 300 ETB (€1,64).
  • Fooi geven wordt gewaardeerd maar is niet verplicht. 5-10% in de betere restaurants, afronden naar boven voor taxi's en diensten.
  • De meeste restaurants rekenen servicekosten in de rekening. Controleer de menukaart en rekening op service- of couvertkosten voordat u bestelt. Sommige zaken rekenen een servicefee zonder dit duidelijk op de menukaart te vermelden.
  • Kies er altijd voor om in Ethiopische Birr te worden afgerekend en wijs dynamische valutaconversie af. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Vermijd losse geldautomaten op straat, die hoge opnamekosten kunnen rekenen. Neem contant geld als back-up mee, aangezien de acceptatie van kaarten buiten hotels en grotere bedrijven beperkt is.
Alle oplichting en tips voor Addis Ababa, Ethiopia

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-22. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Addis Ababa, Ethiopia

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Addis Ababa, Ethiopia voor 2 personen?
Ongeveer €230 (42 100 ETB) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €73 (13 300 ETB) met een krap budget tot €475 (86 400 ETB) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Addis Ababa, Ethiopia?
Reken op €12 (2 220 ETB) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €38 (7 010 ETB) middenklasse en €79 (14 400 ETB) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Addis Ababa, Ethiopia duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €2,23 (406,38 ETB), een koffie €0,45 (81,28 ETB) en een hotelkamer rond €35 (6 340 ETB) per nacht. Dat maakt Addis Ababa, Ethiopia een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Addis Ababa, Ethiopia?
Reken op ongeveer €13 (2 440 ETB) per nacht voor een budgetkamer, €35 (6 340 ETB) voor een middenklasse hotel en €70 (12 800 ETB) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.