City BuddyCityBuddy
Nederlands
Charming riverside promenade in Paris with historic architecture and people enjoying their day.

Hoeveel kost een reis naar France?

Foto gemaakt door Laura Stanley op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar France voor 2 personen kost ongeveer €540 op een middenklassebudget, van €275 bij goedkoop reizen tot €925 in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€540
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€90
per persoon per dag
Verblijf€160
Eten en drinken€190
Lokaal vervoer€83
Bezienswaardigheden en activiteiten€105
Totaal€540

Kosten per persoon per dag in France

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€16€27€51
Eten en drinken€18€32€46
Lokaal vervoer€5,5€14€22
Bezienswaardigheden en activiteiten€6,5€17€35
Totaal per persoon per dag€46€90€155

Wat dingen kosten in France

Hotelkamer per nacht

  • Budget€32
  • Middenklasse€53
  • Comfort€100

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in France.

  • Restaurantmaaltijd€13,36
  • Streetfood of snelle maaltijd€3,56
  • Koffie€2,67
  • Bier€4,45
  • Taxi per km€1,34
  • Openbaar vervoer ticket€2,15

Hotels in France

Budget: €32 · Middenklasse: €53 · Comfort: €100

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor France

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): €50 - €70. Gebruik alleen de officiële taxistandplaats buiten de aankomsthal. Het vaste tarief naar het centrum van Parijs is ongeveer 50-70 EUR afhankelijk van de linker- of rechteroever. Negeer chauffeurs die je in de terminal benaderen.
  • Beste alternatief: RER B-trein naar het centrum van Parijs, aankomst bij Châtelet-Les Halles, Gare du Nord of Luxembourg (€11,80)
  • Valideer je ticket bij de gele of groene poort vóór je het metropen of RER-perron betreedt. In bussen en trams valideer je binnen in het voertuig. Niet valideren wordt behandeld als zwartrijden. Boete zonder geldig ticket: €50.
  • Service is inbegrepen in de restaurantprijzen (service compris). Afronden of 5-10% achterlaten voor goede service wordt op prijs gesteld maar niet verwacht. Taxichauffeurs waarderen een kleine afronding.
  • Brood en kraanwater zijn per wet gratis in restaurants. Controleer terras- versus binnenprijzen, die kunnen verschillen. Menu's met btw en service inbegrepen zijn de norm; een aparte couvert is in het grootste deel van Frankrijk niet gebruikelijk.
  • Kies er altijd voor om in euro's te worden belast en wijs dynamische valutaconversie af. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Onafhankelijke geldautomaatmerken in toeristische gebieden rekenen vaak hogere kosten.
Alle oplichting en tips voor France

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-19. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over France

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar France voor 2 personen?
Ongeveer €540 voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €275 met een krap budget tot €925 in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in France?
Reken op €46 per persoon per dag bij goedkoop reizen, €90 middenklasse en €155 voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is France duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €13,36, een koffie €2,67 en een hotelkamer rond €53 per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in France?
Reken op ongeveer €32 per nacht voor een budgetkamer, €53 voor een middenklasse hotel en €100 voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.