City BuddyCityBuddy
Nederlands
A tranquil sailboat floats on Lake Balaton at sunrise, capturing a serene moment in Hungary.

Hoeveel kost een reis naar Balatonfüred, Hungary?

Foto gemaakt door Summer Stock op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Balatonfüred, Hungary voor 2 personen kost ongeveer €395 (144 000 Ft) op een middenklassebudget, van €220 (79 600 Ft) bij goedkoop reizen tot €670 (245 000 Ft) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€395
144 000 Ft
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€66 (24 000 Ft)
per persoon per dag
Verblijf€135 (48 900 Ft)
Eten en drinken€135 (48 900 Ft)
Lokaal vervoer€57 (20 900 Ft)
Bezienswaardigheden en activiteiten€70 (25 400 Ft)
Totaal€395 (144 000 Ft)

Kosten per persoon per dag in Balatonfüred, Hungary

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€134 890 Ft€228 150 Ft€4215 500 Ft
Eten en drinken€165 870 Ft€228 150 Ft€2910 400 Ft
Lokaal vervoer€2,5875 Ft€9,53 480 Ft€186 440 Ft
Bezienswaardigheden en activiteiten€4,51 630 Ft€124 240 Ft€238 480 Ft
Totaal per persoon per dag€3613 300 Ft€6624 000 Ft€11040 900 Ft

Wat dingen kosten in Balatonfüred, Hungary

Hotelkamer per nacht

  • Budget€27 (9 790 Ft)
  • Middenklasse€45 (16 300 Ft)
  • Comfort€85 (31 000 Ft)

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in Balatonfüred, Hungary.

  • Restaurantmaaltijd€8,92 (3 261,92 Ft)
  • Streetfood of snelle maaltijd€4,46 (1 630,96 Ft)
  • Koffie€1,78 (652,38 Ft)
  • Bier€1,78 (652,38 Ft)
  • Taxi per km€1,07 (391,43 Ft)
  • Openbaar vervoer ticket€0,96 (350 Ft)

Hotels in Balatonfüred, Hungary

Budget: €27 (9 790 Ft) · Middenklasse: €45 (16 300 Ft) · Comfort: €85 (31 000 Ft)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Balatonfüred, Hungary

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 15 000 Ft - 20 000 Ft (€41 - €55). Gebruik uitsluitend de officiële taxistandsplaatsen. Er gelden getarifeerde (metertarieven) prijzen; niet-erkende chauffeurs buiten de aankomsthal vragen vaak overdreven vaste prijzen. Spreek de meter van tevoren af voordat u instapt.
  • Beste alternatief: Airportshuttlebus naar Keszthely, daarna met de trein of bus naar Balatonfüred (4 500 Ft (€12,30))
  • Valideer uw kaartje in de gele machines op het perron of bij de bushalte vóór het instappen. Treinen op de Balaton-lijn moeten worden gevalideerd voordat u gaat zitten. Boete zonder geldig ticket: 12 000 Ft (€32,80).
  • Fooi geven is gebruikelijk, 10-15% in restaurants, afronden naar boven in cafés en taxi's.
  • Geen couvertkosten is de norm bij restaurants in Balatonfüred. Controleer de menukaart op een servicekostenregel vóór het bestellen. Wees voorzichtig met menu's zonder prijzen.
  • Kies er altijd voor om in Hongaarse forint te worden afgerekend en wijs dynamische valutaomrekening aan terminals af. Geef de voorkeur aan geldautomaten die aan bankfilialen zijn bevestigd. Onafhankelijke losstaande geldautomaten brengen vaak hogere kosten in rekening. Let op skimming-apparaten 's nachts.
Alle oplichting en tips voor Balatonfüred, Hungary

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Balatonfüred, Hungary

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Balatonfüred, Hungary voor 2 personen?
Ongeveer €395 (144 000 Ft) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €220 (79 600 Ft) met een krap budget tot €670 (245 000 Ft) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Balatonfüred, Hungary?
Reken op €36 (13 300 Ft) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €66 (24 000 Ft) middenklasse en €110 (40 900 Ft) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Balatonfüred, Hungary duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €8,92 (3 261,92 Ft), een koffie €1,78 (652,38 Ft) en een hotelkamer rond €45 (16 300 Ft) per nacht. Dat maakt Balatonfüred, Hungary een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Balatonfüred, Hungary?
Reken op ongeveer €27 (9 790 Ft) per nacht voor een budgetkamer, €45 (16 300 Ft) voor een middenklasse hotel en €85 (31 000 Ft) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.