City BuddyCityBuddy
Nederlands
3D letters spelling 'LUOSHAN' in a field with pine trees, clear skies, and sunlight.

Hoeveel kost een reis naar Labuan Bajo, Indonesia?

Foto gemaakt door Andy Lee op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Labuan Bajo, Indonesia voor 2 personen kost ongeveer €235 (4 774 000 Rp) op een middenklassebudget, van €88 (1 790 000 Rp) bij goedkoop reizen tot €590 (11 953 000 Rp) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt oktober 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€235
4 774 000 Rp
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€39 (796 000 Rp)
per persoon per dag
Verblijf€130 (2 605 000 Rp)
Eten en drinken€42 (846 000 Rp)
Lokaal vervoer€22 (455 000 Rp)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (868 000 Rp)
Totaal€235 (4 774 000 Rp)

Kosten per persoon per dag in Labuan Bajo, Indonesia

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€8163 000 Rp€21434 000 Rp€641 302 000 Rp
Eten en drinken€3,568 700 Rp€7141 000 Rp€11221 000 Rp
Lokaal vervoer€0,512 500 Rp€3,575 800 Rp€7144 000 Rp
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,554 300 Rp€7145 000 Rp€16326 000 Rp
Totaal per persoon per dag€15298 000 Rp€39796 000 Rp€981 992 000 Rp

Wat dingen kosten in Labuan Bajo, Indonesia

Hotelkamer per nacht

  • Budget€16 (326 000 Rp)
  • Middenklasse€43 (868 000 Rp)
  • Comfort€130 (2 605 000 Rp)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 23 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€2,68 (54 261 Rp)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,45 (9 043,50 Rp)
  • Koffie€0,89 (18 087 Rp)
  • Bier€1,34 (27 130,50 Rp)
  • Taxi per km€0,27 (5 426,10 Rp)
  • Openbaar vervoer ticket€0,25 (5 000 Rp)

Hotels in Labuan Bajo, Indonesia

Budget: €16 (326 000 Rp) · Middenklasse: €43 (868 000 Rp) · Comfort: €130 (2 605 000 Rp)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Labuan Bajo, Indonesia

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 150 000 Rp - 200 000 Rp (€7,5 - €10). Gebruik de officiële taxistandplaats van de luchthaven of boek via de Grab- of Gojek-app. Wijs chauffeurs af die je binnen in de terminal benaderen en onderhandel van tevoren over een vaste prijs.
  • Beste alternatief: Gedeelde shuttlebus of lokale bemo naar het stadscentrum (50 000 Rp (€2,47))
  • Bemo-tarieven worden contant betaald aan de chauffeur of conducteur bij het instappen. Ojeks (motorfiets-taxi's) worden per rit onderhandeld; gebruik de officiële app om een meterachtig tarief te krijgen.
  • Optioneel 5-10% in restaurants. Niet verwacht in taxi's of ojeks. Gidsen en bootbemanningen op tours een fooi geven is gebruikelijk en wordt gewaardeerd.
  • Servicekosten worden soms toegevoegd (doorgaans 5-10%) en staan op de rekening. Controleer of er servicekosten op de bon staan vóór je een aparte fooi toevoegt. Sommige menu's in toeristische gebieden tonen geen prijzen; vraag vóór het bestellen.
  • Gebruik geldautomaten bij banken of in grote bankgebouwen, niet losstaande machines met hoge opnamekosten. Kies er altijd voor om in Indonesische roepia te worden belast en wijs dynamische valutaomrekening af. Draag kleine roepia-biljetten bij je voor bemo's, eetkraampjes en tourbetalingen.
Alle oplichting en tips voor Labuan Bajo, Indonesia

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-25. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Labuan Bajo, Indonesia

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Labuan Bajo, Indonesia voor 2 personen?
Ongeveer €235 (4 774 000 Rp) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €88 (1 790 000 Rp) met een krap budget tot €590 (11 953 000 Rp) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Labuan Bajo, Indonesia?
Reken op €15 (298 000 Rp) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €39 (796 000 Rp) middenklasse en €98 (1 992 000 Rp) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Labuan Bajo, Indonesia duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €2,68 (54 261 Rp), een koffie €0,89 (18 087 Rp) en een hotelkamer rond €43 (868 000 Rp) per nacht. Dat maakt Labuan Bajo, Indonesia een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Labuan Bajo, Indonesia?
Reken op ongeveer €16 (326 000 Rp) per nacht voor een budgetkamer, €43 (868 000 Rp) voor een middenklasse hotel en €130 (2 605 000 Rp) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.