City BuddyCityBuddy
Nederlands
Close-up of Gotteslob hymn books with red bookmarks on wooden shelf.

Hoeveel kost een reis naar Lombok, Indonesia?

Foto gemaakt door Pixabay op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Lombok, Indonesia voor 2 personen kost ongeveer €290 (5 921 000 Rp) op een middenklassebudget, van €105 (2 102 000 Rp) bij goedkoop reizen tot €455 (9 205 000 Rp) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt oktober 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€290
5 921 000 Rp
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€49 (987 000 Rp)
per persoon per dag
Verblijf€175 (3 580 000 Rp)
Eten en drinken€43 (868 000 Rp)
Lokaal vervoer€30 (604 000 Rp)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (868 000 Rp)
Totaal€290 (5 921 000 Rp)

Kosten per persoon per dag in Lombok, Indonesia

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€9,5190 000 Rp€29597 000 Rp€41832 000 Rp
Eten en drinken€3,568 700 Rp€7145 000 Rp€11221 000 Rp
Lokaal vervoer€237 400 Rp€5101 000 Rp€7,5156 000 Rp
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,554 200 Rp€7145 000 Rp€16325 000 Rp
Totaal per persoon per dag€17350 000 Rp€49987 000 Rp€761 534 000 Rp

Wat dingen kosten in Lombok, Indonesia

Hotelkamer per nacht

  • Budget€19 (380 000 Rp)
  • Middenklasse€59 (1 193 000 Rp)
  • Comfort€82 (1 664 000 Rp)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 40 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€3,12 (63 288,67 Rp)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,45 (9 041,24 Rp)
  • Koffie€0,62 (12 657,73 Rp)
  • Bier€1,07 (21 698,97 Rp)
  • Taxi per km€0,27 (5 424,74 Rp)
  • Openbaar vervoer ticket€0,74 (15 000 Rp)

Hotels in Lombok, Indonesia

Budget: €19 (380 000 Rp) · Middenklasse: €59 (1 193 000 Rp) · Comfort: €82 (1 664 000 Rp)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Lombok, Indonesia

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 150 000 Rp - 250 000 Rp (€7,5 - €12). Gebruik de officiële taxibalie van de luchthaven binnen in de aankomsthal voor een vaste prijs naar centraal Mataram of Senggigi. Weiger chauffeurs die je buiten de terminal benaderen met opgeblazen prijzen. Gojek en Grab zijn goedkopere opties in de bredere omgeving.
  • Beste alternatief: Airport shuttlebus naar Mandalika en centraal Mataram (50 000 Rp (€2,47))
  • Bemo's en openbare minibusjes worden contant betaald aan de chauffeur of conducteur bij het instappen. Er is geen ticketvalidatiesysteem. Bevestig de prijs vóór het instappen en betaal met kleine biljetten.
  • Fooi geven is niet verplicht maar wordt gewaardeerd. In restaurants is het afronden of 5 tot 10 procent achterlaten gebruikelijk voor goede service. Taxi- en tourchauffeurs verwachten geen fooi maar waarderen kleine bedragen.
  • Veel restaurants rekenen een servicekosten van ongeveer 5 tot 10 procent, vermeld op de rekening. Dit is standaardpraktijk en zit bij het totaalbedrag in, dus er is geen extra fooi nodig. Controleer de rekening op een servicekostenregel voordat je meer toevoegt.
  • Gebruik geldautomaten bij grote banken (BCA, Mandiri, BNI) in plaats van losstaande machines in toeristische gebieden, die vaak hogere kosten rekenen. Kies er altijd voor om in Indonesische roepia te worden belast en wijs dynamische valutaconversie af bij betaling met kaart. Draag contant geld omdat veel kleine warungs, markten en bemo's geen kaarten accepteren.
Alle oplichting en tips voor Lombok, Indonesia

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Lombok, Indonesia

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Lombok, Indonesia voor 2 personen?
Ongeveer €290 (5 921 000 Rp) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €105 (2 102 000 Rp) met een krap budget tot €455 (9 205 000 Rp) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Lombok, Indonesia?
Reken op €17 (350 000 Rp) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €49 (987 000 Rp) middenklasse en €76 (1 534 000 Rp) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Lombok, Indonesia duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €3,12 (63 288,67 Rp), een koffie €0,62 (12 657,73 Rp) en een hotelkamer rond €59 (1 193 000 Rp) per nacht. Dat maakt Lombok, Indonesia een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Lombok, Indonesia?
Reken op ongeveer €19 (380 000 Rp) per nacht voor een budgetkamer, €59 (1 193 000 Rp) voor een middenklasse hotel en €82 (1 664 000 Rp) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.