City BuddyCityBuddy
Nederlands
Stunning view of Teatro Massimo in Palermo showcasing neoclassical architecture under a clear blue sky.

Hoeveel kost een reis naar Palermo, Italy?

Foto gemaakt door Inmaculada Peña op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Palermo, Italy voor 2 personen kost ongeveer €825 op een middenklassebudget, van €230 bij goedkoop reizen tot €1 170 in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€825
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€135
per persoon per dag
Verblijf€480
Eten en drinken€175
Lokaal vervoer€64
Bezienswaardigheden en activiteiten€105
Totaal€825

Kosten per persoon per dag in Palermo, Italy

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€13€80€100
Eten en drinken€15€29€42
Lokaal vervoer€3,5€11€18
Bezienswaardigheden en activiteiten€6,5€17€35
Totaal per persoon per dag€38€135€195

Wat dingen kosten in Palermo, Italy

Hotelkamer per nacht

  • Budget€27
  • Middenklasse€160
  • Comfort€200

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 13 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€13,37
  • Streetfood of snelle maaltijd€2,67
  • Koffie€1,34
  • Bier€3,57
  • Taxi per km€1,07
  • Openbaar vervoer ticket€1,40

Hotels in Palermo, Italy

Budget: €27 · Middenklasse: €160 · Comfort: €200

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Palermo, Italy

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): €35 - €45. Neem een gediplomeerde witte taxi vanaf de officiële standplaats buiten de aankomstterminal. De rit naar het centrum is op de meter, overdag ongeveer 35 tot 45 EUR. Weiger chauffeurs die je binnen de terminal benaderen of een vast opgeblazen bedrag noemen.
  • Beste alternatief: Prestia e Comandè vliegveldshuttlebus naar het centraal station (€6)
  • Valideer je papieren kaartje in de machine in het voertuig zodra je instapt. Bussen accepteren ook contactloze bankpassen en telefoons met het Tap&Go-systeem, die je tegen de validator in het voertuig houdt. Niet valideren geldt als reizen zonder kaartje. Boete zonder geldig ticket: €60.
  • Kleine fooien worden gewaardeerd maar zijn niet verplicht. De rekening afronden of een paar euro achterlaten is prima. Er wordt geen vast percentage verwacht.
  • Een coperto of couvert per persoon is normaal en legaal in Italië, en moet op de menukaart of rekening staan. Sommige toeristenrestaurants voegen service- of broodkosten toe zonder dit te vermelden. Vraag naar de prijzen voordat je bestelt, en controleer de rekening op onverwachte extra regels.
  • Kies er altijd voor om in euro's te worden afgerekend en weiger dynamische valutaconversie bij het betalen met pas. Gebruik geldautomaten die aan banken zijn verbonden in plaats van losse machines, die vaak hoge kosten rekenen. Kies bij opnemen voor afrekening in de lokale valuta.

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Palermo, Italy

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Palermo, Italy voor 2 personen?
Ongeveer €825 voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €230 met een krap budget tot €1 170 in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Palermo, Italy?
Reken op €38 per persoon per dag bij goedkoop reizen, €135 middenklasse en €195 voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Palermo, Italy duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €13,37, een koffie €1,34 en een hotelkamer rond €160 per nacht. Dat plaatst Palermo, Italy bij de duurdere bestemmingen.
Hoeveel kost een hotel in Palermo, Italy?
Reken op ongeveer €27 per nacht voor een budgetkamer, €160 voor een middenklasse hotel en €200 voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.