City BuddyCityBuddy
Nederlands
Aerial view of contrasting water bodies separated by lush green path in Banten, Indonesia.

Hoeveel kost een reis naar Hakone, Japan?

Foto gemaakt door Tom Fisk op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Hakone, Japan voor 2 personen kost ongeveer €1 800 (¥316 000) op een middenklassebudget, van €280 (¥49 000) bij goedkoop reizen tot €2 520 (¥443 000) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt oktober 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€1 800
¥316 000
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€300 (¥52 700)
per persoon per dag
Verblijf€1 380 (¥243 000)
Eten en drinken€165 (¥29 400)
Lokaal vervoer€165 (¥29 000)
Bezienswaardigheden en activiteiten€83 (¥14 700)
Totaal€1 800 (¥316 000)

Kosten per persoon per dag in Hakone, Japan

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€21¥3 770€230¥40 600€295¥51 600
Eten en drinken€16¥2 860€28¥4 900€40¥7 030
Lokaal vervoer€3,5¥600€27¥4 840€59¥10 300
Bezienswaardigheden en activiteiten€5,5¥940€14¥2 450€28¥4 900
Totaal per persoon per dag€46¥8 160€300¥52 700€420¥73 900

Wat dingen kosten in Hakone, Japan

Hotelkamer per nacht

  • Budget€43 (¥7 530)
  • Middenklasse€460 (¥81 100)
  • Comfort€585 (¥103 000)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 15 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€10,70 (¥1 883,05)
  • Streetfood of snelle maaltijd€3,57 (¥627,68)
  • Koffie€2,67 (¥470,76)
  • Bier€4,46 (¥784,60)
  • Taxi per km€4,46 (¥784,60)
  • Openbaar vervoer ticket€1,36 (¥240)

Hotels in Hakone, Japan

Budget: €43 (¥7 530) · Middenklasse: €460 (¥81 100) · Comfort: €585 (¥103 000)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Hakone, Japan

  • Beste alternatief: Odakyu Romancecar vanaf Shinjuku naar Hakone-Yumoto, of luchthaven-limoesinebus naar Shinjuku en dan de Romancecar (¥1 300 (€7,39))
  • Neem bij het instappen in de bus een genummerd kaartje (seiri ken) en betaal het getoonde bedrag bij het uitstappen. Gebruik op de Tozan Railway en de kabelbaan de poortjes of tik met IC-kaarten zoals Suica/Pasmo bij in- en uitgang. Veelgemaakte fout: geen genummerd kaartje nemen in de bus leidt tot te veel betalen. Boete zonder geldig ticket: ¥20 000 (€113,63).
  • Fooi geven is in Japan niet gebruikelijk. Geef geen fooi in restaurants, taxi's of hotels; het kan voor verwarring zorgen of worden geweigerd.
  • Geen dekkingstoeslag of servicekosten is de standaard in informele restaurants. Sommige ryokan of chique etablissementen rekenen een servicefee die duidelijk op de rekening staat vermeld. Menu's tonen in Japan altijd prijzen inclusief belasting, dus wijs elke plek af die ongepubliceerde prijzen noemt.
  • Gebruik ATM's bij banken: Japan Post Bank (Yucho) en ATM's in gemakswinkels zoals 7-Eleven accepteren buitenlandse kaarten. Kies bij het opnemen altijd voor afschrijving in yen en wijs dynamische valutaconversie af. Wisselkantoren in toeristische gebieden geven vaak slechte koersen; geef de voorkeur aan kaartbetalingen of bank-ATM's.

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Hakone, Japan

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Hakone, Japan voor 2 personen?
Ongeveer €1 800 (¥316 000) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €280 (¥49 000) met een krap budget tot €2 520 (¥443 000) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Hakone, Japan?
Reken op €46 (¥8 160) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €300 (¥52 700) middenklasse en €420 (¥73 900) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Hakone, Japan duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €10,70 (¥1 883,05), een koffie €2,67 (¥470,76) en een hotelkamer rond €460 (¥81 100) per nacht. Dat plaatst Hakone, Japan bij de duurdere bestemmingen.
Hoeveel kost een hotel in Hakone, Japan?
Reken op ongeveer €43 (¥7 530) per nacht voor een budgetkamer, €460 (¥81 100) voor een middenklasse hotel en €585 (¥103 000) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.