City BuddyCityBuddy
Nederlands
A picturesque blue arched door set in a traditional stone facade in Malta's historic streets.

Hoeveel kost een reis naar Malta?

Foto gemaakt door The Daphne Lens op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Malta voor 2 personen kost ongeveer €465 op een middenklassebudget, van €235 bij goedkoop reizen tot €800 in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€465
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€78
per persoon per dag
Verblijf€135
Eten en drinken€150
Lokaal vervoer€110
Bezienswaardigheden en activiteiten€77
Totaal€465

Kosten per persoon per dag in Malta

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€13€22€42
Eten en drinken€16€25€32
Lokaal vervoer€5€18€33
Bezienswaardigheden en activiteiten€5€13€26
Totaal per persoon per dag€39€78€135

Wat dingen kosten in Malta

Hotelkamer per nacht

  • Budget€27
  • Middenklasse€45
  • Comfort€85

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in Malta.

  • Restaurantmaaltijd€9,82
  • Streetfood of snelle maaltijd€4,46
  • Koffie€1,34
  • Bier€3,12
  • Taxi per km€2,23
  • Openbaar vervoer ticket€2

Hotels in Malta

Budget: €27 · Middenklasse: €45 · Comfort: €85

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Malta

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): €20 - €30. Gebruik de officiële taxistandplaats of de eCabs- en Bolt-apps in plaats van chauffeurs die je binnen bij de aankomsthal benaderen. Officiële erkende taxi's rekenen een eerlijke meterprijs of vaste prijs van ongeveer 20 tot 30 euro naar centraal Valletta/Sliema. Weiger iedereen die een vast tarief aanbiedt voordat je duidelijk afspraken hebt gemaakt.
  • Beste alternatief: Tallinja expresbus X2 (of X1/X3) vanaf buiten de aankomsthal, rijdt frequent naar Valletta met aansluitingen over het hele eiland (€2)
  • Valideer je papieren ticket direct na het instappen in de machine aan boord. Het tap-on, tap-off systeem met contactloze kaarten werkt op de bussen. Er is geen fysieke controle totdat inspecteurs instappen, maar je ticket moet actief zijn op het moment dat zij dat doen. Boete zonder geldig ticket: €50.
  • Fooien worden gewaardeerd maar zijn niet verplicht. Rond af in restaurants of laat 5 tot 10 procent achter. Taxichauffeurs en rondleiders waarderen een kleine fooi maar vereisen deze niet.
  • Sommige restaurants rekenen een servicecharge of couvert bij de rekening, en dit staat mogelijk niet op de menukaart. Vraag of service is inbegrepen voordat je bestelt. Wees op je hoede voor zaken die menu's zonder prijzen overhandigen, de rekening verrast dan vaak achteraf.
  • Kies er altijd voor om in euro's te worden belast en weiger dynamische valutaomrekening bij pinautomaten en kaartterminals. Geef de voorkeur aan pinautomaten bij banken boven losstaande machines. Onafhankelijke geldautomaten in toeristische gebieden rekenen vaak hoge kosten, controleer het scherm voordat je bevestigt.
Alle oplichting en tips voor Malta

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-24. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Malta

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Malta voor 2 personen?
Ongeveer €465 voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €235 met een krap budget tot €800 in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Malta?
Reken op €39 per persoon per dag bij goedkoop reizen, €78 middenklasse en €135 voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Malta duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €9,82, een koffie €1,34 en een hotelkamer rond €45 per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Malta?
Reken op ongeveer €27 per nacht voor een budgetkamer, €45 voor een middenklasse hotel en €85 voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.