City BuddyCityBuddy
Nederlands
A person walks past an intricately designed Moroccan building in Marrakesh.

Hoeveel kost een reis naar Marrakesh, Morocco?

Foto gemaakt door Andrea Koelink op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Marrakesh, Morocco voor 2 personen kost ongeveer €420 (4 630 MAD) op een middenklassebudget, van €110 (1 210 MAD) bij goedkoop reizen tot €890 (9 810 MAD) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt oktober 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€420
4 630 MAD
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€70 (770 MAD)
per persoon per dag
Verblijf€265 (2 920 MAD)
Eten en drinken€78 (855 MAD)
Lokaal vervoer€35 (385 MAD)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (470 MAD)
Totaal€420 (4 630 MAD)

Kosten per persoon per dag in Marrakesh, Morocco

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€6,574 MAD€44485 MAD€1051 130 MAD
Eten en drinken€7,583 MAD€13140 MAD€19205 MAD
Lokaal vervoer€1,515 MAD€664 MAD€11120 MAD
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,529 MAD€779 MAD€16175 MAD
Totaal per persoon per dag€18200 MAD€70770 MAD€1501 630 MAD

Wat dingen kosten in Marrakesh, Morocco

Hotelkamer per nacht

  • Budget€13 (145 MAD)
  • Middenklasse€88 (970 MAD)
  • Comfort€205 (2 270 MAD)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 23 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€4,46 (49,09 MAD)
  • Streetfood of snelle maaltijd€1,79 (19,63 MAD)
  • Koffie€1,34 (14,73 MAD)
  • Bier€2,68 (29,45 MAD)
  • Taxi per km€0,54 (5,89 MAD)
  • Openbaar vervoer ticket€0,55 (6 MAD)

Hotels in Marrakesh, Morocco

Budget: €13 (145 MAD) · Middenklasse: €88 (970 MAD) · Comfort: €205 (2 270 MAD)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Marrakesh, Morocco

  • Beste alternatief: Alsa luchthavenbus lijn 19 naar het Jemaa el-Fnaa plein (30 MAD (€2,73))
  • Ongeveer 10 procent in restaurants, klein wisselgeld voor petit taxichauffeurs en kruiers, en een paar dirhams voor gidsen en hotelpersoneel. Rond af in plaats van exacte percentages te berekenen.
  • De meeste riad- en restaurantmenu's in toeristische gebieden tonen prijzen zonder toeslag, maar sommige voegen een servicepost van ongeveer 10 procent toe. Bevestig of service inbegrepen is wanneer de rekening komt. Op het centrale plein kunnen menu's zonder prijzen getoond worden, dus vraag vóór het bestellen.
  • Geef de voorkeur aan geldautomaten die aan grote bankfilialen vastzitten. Kies er altijd voor om in Marokkaanse dirhams te worden belast en wijs dynamische valutaconversie af. Sommige onafhankelijke straatgeldautomaten rekenen hoge kosten, dus controleer de kostenwaarschuwing op het scherm vóór bevestiging. Neem kleine biljetten mee, want veel winkels en taxi's accepteren geen kaarten.
Alle oplichting en tips voor Marrakesh, Morocco

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-12. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Marrakesh, Morocco

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Marrakesh, Morocco voor 2 personen?
Ongeveer €420 (4 630 MAD) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €110 (1 210 MAD) met een krap budget tot €890 (9 810 MAD) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Marrakesh, Morocco?
Reken op €18 (200 MAD) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €70 (770 MAD) middenklasse en €150 (1 630 MAD) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Marrakesh, Morocco duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €4,46 (49,09 MAD), een koffie €1,34 (14,73 MAD) en een hotelkamer rond €88 (970 MAD) per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Marrakesh, Morocco?
Reken op ongeveer €13 (145 MAD) per nacht voor een budgetkamer, €88 (970 MAD) voor een middenklasse hotel en €205 (2 270 MAD) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.