City BuddyCityBuddy
Nederlands
Capture of the iconic Palace of the Parliament in Bucharest, Romania under clear skies.

Hoeveel kost een reis naar Bucharest, Romania?

Foto gemaakt door Uiliam Nörnberg op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Bucharest, Romania voor 2 personen kost ongeveer €585 (3 120 lei) op een middenklassebudget, van €155 (815 lei) bij goedkoop reizen tot €830 (4 420 lei) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€585
3 120 lei
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€98 (520 lei)
per persoon per dag
Verblijf€390 (2 060 lei)
Eten en drinken€105 (570 lei)
Lokaal vervoer€35 (185 lei)
Bezienswaardigheden en activiteiten€56 (295 lei)
Totaal€585 (3 120 lei)

Kosten per persoon per dag in Bucharest, Romania

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€9,550 lei€65345 lei€85450 lei
Eten en drinken€1160 lei€1895 lei€25130 lei
Lokaal vervoer€1,57,5 lei€631 lei€1157 lei
Bezienswaardigheden en activiteiten€3,519 lei€9,549 lei€1999 lei
Totaal per persoon per dag€26135 lei€98520 lei€140735 lei

Wat dingen kosten in Bucharest, Romania

Hotelkamer per nacht

  • Budget€19 (100 lei)
  • Middenklasse€130 (685 lei)
  • Comfort€170 (900 lei)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 19 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€7,13 (37,91 lei)
  • Streetfood of snelle maaltijd€2,67 (14,21 lei)
  • Koffie€1,60 (8,53 lei)
  • Bier€2,23 (11,85 lei)
  • Taxi per km€0,53 (2,84 lei)
  • Openbaar vervoer ticket€0,56 (3 lei)

Hotels in Bucharest, Romania

Budget: €19 (100 lei) · Middenklasse: €130 (685 lei) · Comfort: €170 (900 lei)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Bucharest, Romania

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 80 lei - 120 lei (€15 - €23). Gebruik alleen de officiële taxistandplaats buiten de aankomstterminal en controleer dat de meter op nul begint. Geef de voorkeur aan het boeken via een rit-app (Bolt, Uber, Yango) voor een transparante prijs.
  • Beste alternatief: Expresbus 783 (geëxploiteerd door STB) naar het centrum van Boekarest, met haltes nabij Piața Unirii en andere centrale haltes (3 lei (€0,56))
  • Valideer je ticket in het gele validatieapparaat in het voertuig of bij de ingang van het metrostation. Niet valideren wordt behandeld als reizen zonder ticket. De metro vereist validatie voordat je het perron betreedt. Boete zonder geldig ticket: 150 lei (€28,20).
  • 5-10% in restaurants is gebruikelijk maar niet verplicht. Het afronden van de rekening bij goede service is normaal. Taxichauffeurs verwachten geen fooi en gidsen waarderen kleine fooien.
  • Bekijk de menu's op prijzen voordat je bestelt, vooral in de Oude Stad. Sommige zaken voegen een servicefee toe aan de rekening; vraag of er een is inbegrepen voordat je betaalt.
  • Kies er altijd voor om in RON te worden belast en wijs dynamische valutaconversie af. Gebruik bankverbonden geldautomaten in plaats van onafhankelijke, die hogere kosten kunnen rekenen. Vermijd straatwisselkantoren in toeristische gebieden met slechte koersen; bankautomaten geven over het algemeen eerlijke mid-market koersen.
Alle oplichting en tips voor Bucharest, Romania

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-19. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Bucharest, Romania

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Bucharest, Romania voor 2 personen?
Ongeveer €585 (3 120 lei) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €155 (815 lei) met een krap budget tot €830 (4 420 lei) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Bucharest, Romania?
Reken op €26 (135 lei) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €98 (520 lei) middenklasse en €140 (735 lei) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Bucharest, Romania duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €7,13 (37,91 lei), een koffie €1,60 (8,53 lei) en een hotelkamer rond €130 (685 lei) per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Bucharest, Romania?
Reken op ongeveer €19 (100 lei) per nacht voor een budgetkamer, €130 (685 lei) voor een middenklasse hotel en €170 (900 lei) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.