City BuddyCityBuddy
Nederlands
A dentist explains a 3D dental model to a patient during a consultation in Edinburgh.

Hoeveel kost een reis naar Edinburgh, Scotland?

Foto gemaakt door The Row Dental op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Edinburgh, Scotland voor 2 personen kost ongeveer €1 180 (£1 000) op een middenklassebudget, van €620 (£525) bij goedkoop reizen tot €1 610 (£1 370) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€1 180
£1 000
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€195 (£165)
per persoon per dag
Verblijf€805 (£680)
Eten en drinken€180 (£150)
Lokaal vervoer€115 (£96)
Bezienswaardigheden en activiteiten€84 (£71)
Totaal€1 180 (£1 000)

Kosten per persoon per dag in Edinburgh, Scotland

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€72£61€135£115€170£140
Eten en drinken€20£17€30£25€40£34
Lokaal vervoer€6£5€19£16€33£28
Bezienswaardigheden en activiteiten€5,5£4,5€14£12€28£24
Totaal per persoon per dag€105£87€195£165€270£230

Wat dingen kosten in Edinburgh, Scotland

Hotelkamer per nacht

  • Budget€145 (£120)
  • Middenklasse€270 (£225)
  • Comfort€335 (£285)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 27 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€10,71 (£9,07)
  • Streetfood of snelle maaltijd€5,36 (£4,53)
  • Koffie€2,68 (£2,27)
  • Bier€4,46 (£3,78)
  • Taxi per km€2,23 (£1,89)
  • Openbaar vervoer ticket€2,36 (£2)

Hotels in Edinburgh, Scotland

Budget: €145 (£120) · Middenklasse: €270 (£225) · Comfort: €335 (£285)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Edinburgh, Scotland

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): £25 - £35 (€30 - €41). Gebruik de officiële zwarte taxistandplaats buiten de terminal. Ongelicenseerde chauffeurs benaderen aankomende passagiers met vaste tarieven; weiger en gebruik de standplaats. Bemeterde tarieven naar het centrum liggen meestal tussen de 25 en 35 GBP.
  • Beste alternatief: Airlink 100 Lothian bus naar Waverley Bridge, of Edinburgh Trams vanaf de tramhalte bij het vliegveld naar Princes Street (£7,50 (€8,86))
  • Op Lothian bussen tik je je contactloze kaart of telefoon tegen de lezer bij het instappen en bij het uitstappen als je via de voorkant uitstapt. Tramkaartjes moeten vóór het instappen gevalideerd worden bij het apparaat op het perron. Boete zonder geldig ticket: £50 (€59,07).
  • Geef 10 tot 15 procent fooi in restaurants met bediening aan tafel als de service goed is. In pubs is fooi niet verplicht. Taxi's worden meestal naar boven afgerond of krijgen een kleine fooi.
  • Er kan automatisch een servicecharge aan restaurantrekeningen worden toegevoegd, vooral voor grotere groepen. Controleer de rekening; deze is optioneel als niet vermeld bij het bestellen. Sommige toeristische pubs in de Old Town voegen een discretionaire servicecharge toe, dus controleer de rekening voordat je betaalt.
  • Kies er altijd voor om in GBP te worden afgerekend en weiger dynamische valutaconversie bij geldautomaten en betaalterminals. Geef de voorkeur aan geldautomaten van banken boven zelfstandige automaten in toeristische gebieden, die hogere kosten kunnen rekenen. Vermijd wisselkantoren nabij de Royal Mile met slechte wisselkoersen.
Alle oplichting en tips voor Edinburgh, Scotland

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-12. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Edinburgh, Scotland

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Edinburgh, Scotland voor 2 personen?
Ongeveer €1 180 (£1 000) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €620 (£525) met een krap budget tot €1 610 (£1 370) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Edinburgh, Scotland?
Reken op €105 (£87) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €195 (£165) middenklasse en €270 (£230) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Edinburgh, Scotland duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €10,71 (£9,07), een koffie €2,68 (£2,27) en een hotelkamer rond €270 (£225) per nacht. Dat plaatst Edinburgh, Scotland bij de duurdere bestemmingen.
Hoeveel kost een hotel in Edinburgh, Scotland?
Reken op ongeveer €145 (£120) per nacht voor een budgetkamer, €270 (£225) voor een middenklasse hotel en €335 (£285) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.