City BuddyCityBuddy
Nederlands
A stunning sunset view of the Busan skyline with bridge and skyscrapers reflecting sunlight.

Hoeveel kost een reis naar Busan, South Korea?

Foto gemaakt door Nezaket op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Busan, South Korea voor 2 personen kost ongeveer €420 (₩621 000) op een middenklassebudget, van €200 (₩294 000) bij goedkoop reizen tot €835 (₩1 239 000) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt oktober 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€420
₩621 000
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€70 (₩103 000)
per persoon per dag
Verblijf€205 (₩306 000)
Eten en drinken€97 (₩145 000)
Lokaal vervoer€66 (₩98 000)
Bezienswaardigheden en activiteiten€49 (₩72 300)
Totaal€420 (₩621 000)

Kosten per persoon per dag in Busan, South Korea

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€19₩27 800€34₩51 000€77₩115 000
Eten en drinken€8,5₩12 800€16₩24 100€25₩36 800
Lokaal vervoer€2,5₩3 750€11₩16 300€21₩31 000
Bezienswaardigheden en activiteiten€3₩4 640€8₩12 100€16₩24 100
Totaal per persoon per dag€33₩49 100€70₩103 000€140₩207 000

Wat dingen kosten in Busan, South Korea

Hotelkamer per nacht

  • Budget€37 (₩55 600)
  • Middenklasse€69 (₩102 000)
  • Comfort€155 (₩229 000)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 38 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€6,25 (₩9 272,92)
  • Streetfood of snelle maaltijd€1,34 (₩1 987,05)
  • Koffie€2,23 (₩3 311,76)
  • Bier€2,68 (₩3 974,11)
  • Taxi per km€1,34 (₩1 987,05)
  • Openbaar vervoer ticket€1,01 (₩1 500)

Hotels in Busan, South Korea

Budget: €37 (₩55 600) · Middenklasse: €69 (₩102 000) · Comfort: €155 (₩229 000)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Busan, South Korea

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): ₩25 000 - ₩35 000 (€17 - €24). Gebruik de officiële taxistandplaats bij de terminal en sta op de meter. Het internationale taxitarief naar centraal Busan is grofweg 25000 tot 35000 won. Wijs chauffeurs af die een vast toeristentarief aanbieden.
  • Beste alternatief: Airport Railroad (AREX) lightrail naar Sasang, dan Metrolijn 2, of de luchthavenlimousinebus. (₩1 700 (€1,15))
  • Houd je T-money kaart of ticket tegen de lezer bij de poort als je de metro binnengaat. De metro van Busan heeft gesloten poorten: je moet in- en uitchecken. Kaarten voor bussen worden bij het instappen getapt. Boete zonder geldig ticket: ₩100 000 (€67,40).
  • Niet gebruikelijk. Service is inbegrepen; er wordt geen fooi verwacht in restaurants, taxi's of rondleidingen.
  • Geen couvert of servicekosten is de norm. Getoonde prijzen zijn inclusief belastingen. Menu's tonen meestal prijzen; wees voorzichtig met plekken die weigeren er één te tonen.
  • Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Kies er altijd voor om in Koreaanse won te worden belast en weiger dynamische valutaconversie die door buitenlandse kaarten of automaten wordt aangeboden.
Alle oplichting en tips voor Busan, South Korea

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-24. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Busan, South Korea

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Busan, South Korea voor 2 personen?
Ongeveer €420 (₩621 000) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €200 (₩294 000) met een krap budget tot €835 (₩1 239 000) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Busan, South Korea?
Reken op €33 (₩49 100) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €70 (₩103 000) middenklasse en €140 (₩207 000) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Busan, South Korea duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €6,25 (₩9 272,92), een koffie €2,23 (₩3 311,76) en een hotelkamer rond €69 (₩102 000) per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Busan, South Korea?
Reken op ongeveer €37 (₩55 600) per nacht voor een budgetkamer, €69 (₩102 000) voor een middenklasse hotel en €155 (₩229 000) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.