City BuddyCityBuddy
Nederlands
Picturesque alley in Altea, Spain, adorned with vibrant flowers and whitewashed buildings.

Hoeveel kost een reis naar Altea, Spain?

Foto gemaakt door Emilio Sánchez Hernández op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Altea, Spain voor 2 personen kost ongeveer €515 op een middenklassebudget, van €290 bij goedkoop reizen tot €855 in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€515
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€86
per persoon per dag
Verblijf€185
Eten en drinken€160
Lokaal vervoer€88
Bezienswaardigheden en activiteiten€83
Totaal€515

Kosten per persoon per dag in Altea, Spain

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€19€31€59
Eten en drinken€17€26€35
Lokaal vervoer€7,5€15€20
Bezienswaardigheden en activiteiten€5,5€14€28
Totaal per persoon per dag€49€86€145

Wat dingen kosten in Altea, Spain

Hotelkamer per nacht

  • Budget€37
  • Middenklasse€62
  • Comfort€120

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in Altea, Spain.

  • Restaurantmaaltijd€10,70
  • Streetfood of snelle maaltijd€4,46
  • Koffie€1,78
  • Bier€3,12
  • Taxi per km€1,07
  • Openbaar vervoer ticket€3

Hotels in Altea, Spain

Budget: €37 · Middenklasse: €62 · Comfort: €120

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Altea, Spain

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): €70 - €85. Gebruik de officiële taxistandplaats buiten de aankomsthal en spreek de prijs af of sta erop dat de meter draait. Ongelicentieerde chauffeurs die u in de terminal benaderen, moet u weigeren. Vaste tarieven voor lange afstanden zijn gebruikelijk voor deze route.
  • Beste alternatief: Luchthavenbus C-6 naar station Alicante, dan TRAM Lijn 9 naar Altea (€10)
  • Valideer of tik uw ticket op de validatiepaal of kaartlezer op het perron voordat u de TRAM instapt. Aan boord worden handvalidators in bootstijl gebruikt. Niet valideren wordt behandeld als reizen zonder geldig ticket. Boete zonder geldig ticket: €100.
  • Niet verwacht maar wel gewaardeerd. Klein wisselgeld achterlaten of 5 tot 10 procent geven voor uitstekende service is gebruikelijk, vooral in restaurants. Taxi's en tours vereisen geen fooi.
  • Sommige toeristische restaurants rekenen een couvert- of broodtoeslag die niet op de menukaart staat, vooral dicht bij de oude stad en het strand. Controleer de menukaart op een geschreven prijslijst voordat u bestelt en vraag op de rekening naar service- of broodtoeslagen.
  • Kies er altijd voor om in euro's te worden afgerekend en wijs dynamische valutaomrekening af. Geef de voorkeur aan geldautomaten die aan banken zijn verbonden in plaats van losse apparaten op toeristische plekken, die vaak hogere kosten rekenen. Betaal waar mogelijk met kaart om contant geld te vermijden.
Alle oplichting en tips voor Altea, Spain

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Altea, Spain

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Altea, Spain voor 2 personen?
Ongeveer €515 voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €290 met een krap budget tot €855 in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Altea, Spain?
Reken op €49 per persoon per dag bij goedkoop reizen, €86 middenklasse en €145 voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Altea, Spain duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €10,70, een koffie €1,78 en een hotelkamer rond €62 per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Altea, Spain?
Reken op ongeveer €37 per nacht voor een budgetkamer, €62 voor een middenklasse hotel en €120 voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.