City BuddyCityBuddy
Nederlands
Turkeys roam freely near Mount Hasan, with snow-capped peaks and rural landscapes in the background.

Hoeveel kost een reis naar Turkey?

Foto gemaakt door Cafer SEVİNÇ op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Turkey voor 2 personen kost ongeveer €220 (₺12 100) op een middenklassebudget, van €98 (₺5 440) bij goedkoop reizen tot €405 (₺22 400) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€220
₺12 100
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€36 (₺2 020)
per persoon per dag
Verblijf€67 (₺3 700)
Eten en drinken€78 (₺4 320)
Lokaal vervoer€31 (₺1 710)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (₺2 370)
Totaal€220 (₺12 100)

Kosten per persoon per dag in Turkey

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€6,5₺370€11₺615€21₺1 170
Eten en drinken€6,5₺350€13₺720€20₺1 110
Lokaal vervoer€0,5₺37€5₺285€10₺570
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5₺150€7₺395€16₺890
Totaal per persoon per dag€16₺905€36₺2 020€68₺3 740

Wat dingen kosten in Turkey

Hotelkamer per nacht

  • Budget€13 (₺740)
  • Middenklasse€22 (₺1 230)
  • Comfort€42 (₺2 340)

Kamertarieven zijn geschat op basis van de gemiddelde hotelprijs in Turkey.

  • Restaurantmaaltijd€5,36 (₺296,02)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,89 (₺49,34)
  • Koffie€1,34 (₺74,01)
  • Bier€2,23 (₺123,34)
  • Taxi per km€0,54 (₺29,60)
  • Openbaar vervoer ticket€0,27 (₺15)

Hotels in Turkey

Budget: €13 (₺740) · Middenklasse: €22 (₺1 230) · Comfort: €42 (₺2 340)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Turkey

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): ₺1 200 - ₺1 500 (€22 - €27). Gebruik de officiële taxistandplaats buiten de aankomsthal. Controleer of de meter draait voordat je vertrekt. Tarieven variëren met verkeer en tijdstip van de dag; overdag is het goedkoper.
  • Beste alternatief: Havaist luchthavenpendelbus naar het stadscentrum van Istanbul (₺200 (€3,62))
  • Houd je Istanbulkart of contactloze kaart tegen de validator bij de stationpoort voordat je instapt. Als je niet incheckt, geldt dat als reizen zonder geldig vervoerbewijs. Boete zonder geldig ticket: ₺1 500 (€27,14).
  • Restaurants: rond af naar boven of voeg 5 tot 10 procent toe. Taxi's: rond af naar boven naar het dichtstbijzijnde bedrag. Kleine fooien voor personeel en gidsen worden op prijs gesteld.
  • Sommige restaurants rekenen een servicekosten van ongeveer 10 procent bovenop de rekening. Controleer de menukaart en de rekening om te zien of dit erbij zit voordat je ervan uitgaat dat het is inbegrepen. Menu's moeten prijzen tonen; zaken die die verbergen, zijn een waarschuwingssignaal.
  • Kies er altijd voor om in Turkse lira te worden afgerekend en weiger dynamische valutaconversie die door geldautomaten of betaalterminals wordt aangeboden. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Sommige zelfstandige geldautomaatmerken rekenen hoge opnamekosten, dus controleer het scherm voordat je bevestigt.
Alle oplichting en tips voor Turkey

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-12. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Turkey

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Turkey voor 2 personen?
Ongeveer €220 (₺12 100) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €98 (₺5 440) met een krap budget tot €405 (₺22 400) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Turkey?
Reken op €16 (₺905) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €36 (₺2 020) middenklasse en €68 (₺3 740) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Turkey duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €5,36 (₺296,02), een koffie €1,34 (₺74,01) en een hotelkamer rond €22 (₺1 230) per nacht. Dat maakt Turkey een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Turkey?
Reken op ongeveer €13 (₺740) per nacht voor een budgetkamer, €22 (₺1 230) voor een middenklasse hotel en €42 (₺2 340) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.