City BuddyCityBuddy
Nederlands
Stunning view of the Victor Emmanuel II Monument in Rome under dramatic skies.

Hoeveel kost een reis naar rome, italy?

Foto gemaakt door Pixabay op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar rome, italy voor 2 personen kost ongeveer €1 660 op een middenklassebudget, van €640 bij goedkoop reizen tot €2 680 in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€1 660
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€275
per persoon per dag
Verblijf€1 340
Eten en drinken€160
Lokaal vervoer€73
Bezienswaardigheden en activiteiten€90
Totaal€1 660

Kosten per persoon per dag in rome, italy

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€83€225€355
Eten en drinken€14€27€39
Lokaal vervoer€4€12€21
Bezienswaardigheden en activiteiten€6€15€30
Totaal per persoon per dag€105€275€445

Wat dingen kosten in rome, italy

Hotelkamer per nacht

  • Budget€165
  • Middenklasse€445
  • Comfort€710

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 39 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€11,59
  • Streetfood of snelle maaltijd€2,67
  • Koffie€1,34
  • Bier€4,01
  • Taxi per km€1,34
  • Openbaar vervoer ticket€1,50

Hotels in rome, italy

Budget: €165 · Middenklasse: €445 · Comfort: €710

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor rome, italy

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): €50. Official fixed fare from Fiumicino to anywhere inside the Aurelian Walls is 50 EUR. Use only the licensed white taxis at the official rank outside arrivals and confirm the fixed fare before getting in.
  • Beste alternatief: Leonardo Express train to Termini station (€14)
  • Validate your ticket in the yellow or blue machines before boarding, or tap your contactless bank card at the validated at Metro gates. Bus tickets must be stamped inside the bus. A ticket purchased but not validated is treated as no ticket. Boete zonder geldig ticket: €50.
  • Tipping is not expected in Rome. Round up in restaurants or leave a small amount if service was good, but there is no obligation. Taxi drivers do not expect tips. Tour guides appreciate a small tip, around 10%.
  • A cover charge, called coperto, is legal and normally 1 to 2 EUR per person, shown on the menu. A 10% service charge, servizio, may appear in tourist-heavy restaurants. Always check the menu for these fees and avoid places that display no prices at all.
  • Always choose to be charged in euros and decline dynamic currency conversion when the ATM offers your home currency. Prefer bank-attached ATMs over independent machines, which often carry steep fees. Notify your bank of travel and use a card with no foreign transaction fees.
Alle oplichting en tips voor rome, italy

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-23. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over rome, italy

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar rome, italy voor 2 personen?
Ongeveer €1 660 voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €640 met een krap budget tot €2 680 in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in rome, italy?
Reken op €105 per persoon per dag bij goedkoop reizen, €275 middenklasse en €445 voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is rome, italy duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €11,59, een koffie €1,34 en een hotelkamer rond €445 per nacht. Dat plaatst rome, italy bij de duurdere bestemmingen.
Hoeveel kost een hotel in rome, italy?
Reken op ongeveer €165 per nacht voor een budgetkamer, €445 voor een middenklasse hotel en €710 voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.