City BuddyCityBuddy
Nederlands
Skyline of Tirana, Albania at dusk showcasing skyscrapers and urban landscape.

Hoeveel kost een reis naar Tirana, Albania?

Foto gemaakt door Valter Zhara op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Tirana, Albania voor 2 personen kost ongeveer €390 (35 600 L) op een middenklassebudget, van €105 (9 620 L) bij goedkoop reizen tot €655 (59 400 L) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€390
35 600 L
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€65 (5 930 L)
per persoon per dag
Verblijf€240 (21 800 L)
Eten en drinken€73 (6 600 L)
Lokaal vervoer€36 (3 270 L)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (3 880 L)
Totaal€390 (35 600 L)

Kosten per persoon per dag in Tirana, Albania

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€8725 L€403 640 L€635 740 L
Eten en drinken€6535 L€121 100 L€181 650 L
Lokaal vervoer€1100 L€6545 L€121 050 L
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5240 L€7645 L€161 450 L
Totaal per persoon per dag€181 600 L€655 930 L€1109 900 L

Wat dingen kosten in Tirana, Albania

Hotelkamer per nacht

  • Budget€16 (1 450 L)
  • Middenklasse€80 (7 270 L)
  • Comfort€125 (11 500 L)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 9 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€5,34 (484,98 L)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,89 (80,83 L)
  • Koffie€0,89 (80,83 L)
  • Bier€1,78 (161,66 L)
  • Taxi per km€0,62 (56,58 L)
  • Openbaar vervoer ticket€0,44 (40 L)

Hotels in Tirana, Albania

Budget: €16 (1 450 L) · Middenklasse: €80 (7 270 L) · Comfort: €125 (11 500 L)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Tirana, Albania

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 1 500 L - 2 500 L (€17 - €28). Gebruik de officiële taxistandplaats of de Bolt-app. Spreek de ritprijs af voordat je vertrekt, of sta erop dat de meter aan gaat, om opgeblazen prijzen van illegale chauffeurs buiten de terminal te vermijden.
  • Beste alternatief: Rinas Express luchthavenbus naar het stadscentrum (400 L (€4,41))
  • Koop voor het instappen een kaartje bij kiosken of via de officiële app en valideer het in de bus. De tarieven zijn laag, maar de chauffeur verkoopt niet altijd kaartjes, dus plan vooruit.
  • Een kleine fooi is gebruikelijk: ongeveer 5-10% in restaurants en het afronden van het taxibedrag. Niet verplicht, maar wel op prijs gesteld.
  • De bedieningstoeslag wordt doorgaans niet automatisch toegevoegd; 5-10% achterlaten voor goede service is normaal. Controleer of er al een servicekosten op de rekening staat voordat je extra geeft.
  • Kies er altijd voor om in Albanese lek te worden afgerekend en weiger dynamische valutaomwisseling. Geef de voorkeur aan geldautomaten die bij banken horen en vermijd onafhankelijke machines die hoge kosten kunnen rekenen. Wissel bij stedelijke wisselkantoren slechts kleine bedragen en controleer de koersen.
Alle oplichting en tips voor Tirana, Albania

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-22. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Tirana, Albania

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Tirana, Albania voor 2 personen?
Ongeveer €390 (35 600 L) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €105 (9 620 L) met een krap budget tot €655 (59 400 L) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Tirana, Albania?
Reken op €18 (1 600 L) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €65 (5 930 L) middenklasse en €110 (9 900 L) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Tirana, Albania duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €5,34 (484,98 L), een koffie €0,89 (80,83 L) en een hotelkamer rond €80 (7 270 L) per nacht. Dat maakt Tirana, Albania een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Tirana, Albania?
Reken op ongeveer €16 (1 450 L) per nacht voor een budgetkamer, €80 (7 270 L) voor een middenklasse hotel en €125 (11 500 L) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.