City BuddyCityBuddy
Nederlands
Majestic view of Shanghai's illuminated skyline featuring iconic skyscrapers at night.

Hoeveel kost een reis naar Shanghai, China?

Foto gemaakt door Peng LIU op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Shanghai, China voor 2 personen kost ongeveer €425 (¥3 200) op een middenklassebudget, van €195 (¥1 450) bij goedkoop reizen tot €1 100 (¥8 240) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€425
¥3 200
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€71 (¥535)
per persoon per dag
Verblijf€275 (¥2 070)
Eten en drinken€78 (¥585)
Lokaal vervoer€30 (¥225)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (¥320)
Totaal€425 (¥3 200)

Kosten per persoon per dag in Shanghai, China

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€21¥155€46¥345€140¥1 040
Eten en drinken€8¥60€13¥97€20¥145
Lokaal vervoer€1¥7,5€5¥38€9,5¥71
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5¥20€7¥54€16¥120
Totaal per persoon per dag€32¥240€71¥535€185¥1 370

Wat dingen kosten in Shanghai, China

Hotelkamer per nacht

  • Budget€41 (¥310)
  • Middenklasse€92 (¥690)
  • Comfort€275 (¥2 070)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 29 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€4,46 (¥33,50)
  • Streetfood of snelle maaltijd€1,34 (¥10,05)
  • Koffie€2,68 (¥20,10)
  • Bier€1,79 (¥13,40)
  • Taxi per km€0,45 (¥3,35)
  • Openbaar vervoer ticket€0,40 (¥3)

Hotels in Shanghai, China

Budget: €41 (¥310) · Middenklasse: €92 (¥690) · Comfort: €275 (¥2 070)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Shanghai, China

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): ¥150 - ¥250 (€20 - €33). Gebruik de officiële taxistandplaats buiten de aankomsthal, sta op de meter of het vastgestelde gepubliceerde tarief. Weiger chauffeurs die u binnen de terminal benaderen of vaste prijzen vragen die ver boven het meterbedrag liggen.
  • Beste alternatief: Shanghai Metro Lijn 2 van Pudong Airport naar het stadscentrum; de Maglev-trein naar Longyang Road en dan overstappen op Metro Lijn 2. (¥50 (€6,66))
  • Houd uw kaart, ticket of contactloze betaling tegen de ingangspoort voordat u instapt. Geen aparte validatie nodig in de metro. In bussen tikt u bij het instappen. Bewaar bonnen voor het geval van controles. Boete zonder geldig ticket: ¥500 (€66,61).
  • Fooi geven is niet gebruikelijk in Shanghai. Een servicecharge van 10 procent kan automatisch op rekeningen in high-end restaurants en hotels verschijnen. Geen fooi verwacht voor taxi's of tours.
  • Sommige restaurants rekenen een servicecharge van 10 procent, vooral duurdere zaken; dit moet op de menukaart of rekening vermeld staan. Zelden kan een rekening een tafel- of servetkostenpost bevatten; vraag om verwijdering als dit niet was vermeld. Controleer altijd of prijzen op de menukaart staan voordat u bestelt.
  • Kies er altijd voor om in CNY te worden belast en weiger dynamische valutaconversie bij geldautomaten en betaalterminals. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Sommige onafhankelijke geldautomaatkiosken in toeristische gebieden rekenen hoge kosten; gebruik machines van bankmerken. Contant geld is nog steeds nodig voor kleine verkopers en sommige taxi's.
Alle oplichting en tips voor Shanghai, China

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-12. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Shanghai, China

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Shanghai, China voor 2 personen?
Ongeveer €425 (¥3 200) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €195 (¥1 450) met een krap budget tot €1 100 (¥8 240) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Shanghai, China?
Reken op €32 (¥240) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €71 (¥535) middenklasse en €185 (¥1 370) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Shanghai, China duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €4,46 (¥33,50), een koffie €2,68 (¥20,10) en een hotelkamer rond €92 (¥690) per nacht. Dat is gemiddeld geprijsd naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Shanghai, China?
Reken op ongeveer €41 (¥310) per nacht voor een budgetkamer, €92 (¥690) voor een middenklasse hotel en €275 (¥2 070) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.