City BuddyCityBuddy
Nederlands
Dazzling night view of Colombo's modern skyline reflecting on a tranquil waterfront.

Hoeveel kost een reis naar Colombo, Sri Lanka?

Foto gemaakt door Thilina Alagiyawanna op Pexels.com

Een reis van 3 nachten naar Colombo, Sri Lanka voor 2 personen kost ongeveer €275 (103 000 Rs) op een middenklassebudget, van €145 (54 800 Rs) bij goedkoop reizen tot €465 (174 000 Rs) in comfort. De totalen dekken accommodatie, eten en drinken, lokaal vervoer en bezienswaardigheden; vluchten zijn extra.

Bijgewerkt september 2026

Reiskostencalculator

Reisstijl

3-4 sterrenhotel, restaurants, af en toe een taxi

€275
103 000 Rs
voor de hele reis · Nachten: 3 · Reizigers: 2 · 1 kamer(s)
€46 (17 100 Rs)
per persoon per dag
Verblijf€160 (58 800 Rs)
Eten en drinken€52 (19 500 Rs)
Lokaal vervoer€23 (8 430 Rs)
Bezienswaardigheden en activiteiten€43 (15 900 Rs)
Totaal€275 (103 000 Rs)

Kosten per persoon per dag in Colombo, Sri Lanka

BudgetMiddenklasseComfort
Verblijf€176 310 Rs€269 790 Rs€4014 900 Rs
Eten en drinken€4,51 760 Rs€8,53 250 Rs€145 050 Rs
Lokaal vervoer€076 Rs€41 400 Rs€82 960 Rs
Bezienswaardigheden en activiteiten€2,5995 Rs€72 660 Rs€165 980 Rs
Totaal per persoon per dag€259 140 Rs€4617 100 Rs€7828 900 Rs

Wat dingen kosten in Colombo, Sri Lanka

Hotelkamer per nacht

  • Budget€34 (12 600 Rs)
  • Middenklasse€53 (19 600 Rs)
  • Comfort€80 (29 900 Rs)

Actuele nachttarieven voor een tweepersoonskamer nabij het centrum: mediaan van 35 hotels op Agoda voor een nacht volgende maand.

  • Restaurantmaaltijd€2,68 (996,03 Rs)
  • Streetfood of snelle maaltijd€0,89 (332,01 Rs)
  • Koffie€1,34 (498,02 Rs)
  • Bier€2,23 (830,03 Rs)
  • Taxi per km€0,36 (132,80 Rs)
  • Openbaar vervoer ticket€0,08 (30 Rs)

Hotels in Colombo, Sri Lanka

Budget: €34 (12 600 Rs) · Middenklasse: €53 (19 600 Rs) · Comfort: €80 (29 900 Rs)

Bekijk hotelprijzen voor jouw data

Geldtips voor Colombo, Sri Lanka

  • Eerlijke taxiprijs (officieel, overdag): 8 000 Rs - 12 000 Rs (€22 - €32). Gebruik de officiële taxistandplaats bij de terminal of boek via de PickMe- of Uber-app voor een vaste of eerlijke prijs. Weiger chauffeurs die u in de aankomsthal benaderen met opgeblazen tarieven.
  • Beste alternatief: Airport Express-bus (AC-bus) of gewone routebus naar het busstation Colombo Fort (300 Rs (€0,81))
  • Bij bussen betaalt u direct contant aan de conducteur of kaartverkoper bij het instappen of kort daarna. Bij treinen koopt u een kaartje op het station en bewaart u dit voor controle door de conducteur in de trein. Boete zonder geldig ticket: 5 000 Rs (€13,45).
  • Fooien zijn niet verplicht. 5-10% wordt gewaardeerd in betere restaurants. Afronden naar boven in taxi's is gebruikelijk maar niet vereist. Toeristische gidsen verwachten vaak een kleine fooi of attentie.
  • Sommige middenklasse en toeristische restaurants voegen een servicecharge van 10% en overheidsbelasting toe aan de rekening. Controleer de menukaart of rekening op deze kosten. Wees op uw hoede voor restaurants in toeristische gebieden die menu's zonder zichtbare prijzen presenteren.
  • Kies er altijd voor om in LKR te worden belast en weiger dynamische valutaconversie bij geldautomaten en betaalterminals. Geef de voorkeur aan geldautomaten van grote banken. Sommige onafhankelijke geldautomaten rekenen hoge opnamekosten, dus controleer de kostenmelding vóór u de transactie voltooit. Vermijd het wisselen van geld bij straatwisselaars; gebruik bankwisselkantoren of geldautomaten.
Alle oplichting en tips voor Colombo, Sri Lanka

Tickets voor de topbezienswaardigheden

Bekijk actuele prijzen en boek officiële tickets van tevoren.

Hoe we berekenen

Verblijf is een tweepersoonskamer gedeeld door twee (één kamer per twee reizigers). Eten gaat uit van twee goedkope maaltijden, een bescheiden diner en een koffie op een budget, een goedkope lunch, een restaurantdiner, koffie en een drankje middenklasse en restaurantmaaltijden, koffies en drankjes in comfort. Vervoer is een dagelijkse toelage voor openbaar vervoer, plus taxi's in de hogere categorieën. Bezienswaardigheden is een gemiddelde dagelijkse toelage voor entreetickets en activiteiten. Alles is per dag van de reis; een reis van 3 nachten telt 3 dagen.

Niet inbegrepen: vluchten, reisverzekering, toeristenbelasting (meestal een paar euro per persoon per nacht, betaald bij het hotel), winkelen en nachtleven.

Schattingen op basis van gemiddelde lokale prijzen en actuele hotelprijzen; wisselkoersen per 2026-10-24. Jouw reis kan meer of minder kosten.

Veelgestelde vragen over Colombo, Sri Lanka

Hoeveel kost een reis van 3 nachten naar Colombo, Sri Lanka voor 2 personen?
Ongeveer €275 (103 000 Rs) voor een middenklasse reis (hotel, eten, lokaal vervoer en bezienswaardigheden), vanaf €145 (54 800 Rs) met een krap budget tot €465 (174 000 Rs) in comfort. Vluchten zijn niet inbegrepen.
Hoeveel geld heb ik per dag nodig in Colombo, Sri Lanka?
Reken op €25 (9 140 Rs) per persoon per dag bij goedkoop reizen, €46 (17 100 Rs) middenklasse en €78 (28 900 Rs) voor een comfortabele reis, inclusief accommodatie.
Is Colombo, Sri Lanka duur?
Een restaurantmaaltijd kost ongeveer €2,68 (996,03 Rs), een koffie €1,34 (498,02 Rs) en een hotelkamer rond €53 (19 600 Rs) per nacht. Dat maakt Colombo, Sri Lanka een betaalbare bestemming naar Europese maatstaven.
Hoeveel kost een hotel in Colombo, Sri Lanka?
Reken op ongeveer €34 (12 600 Rs) per nacht voor een budgetkamer, €53 (19 600 Rs) voor een middenklasse hotel en €80 (29 900 Rs) voor een 4-5 sterrenhotel nabij het centrum.